North Star 2021

Saint-Petersburg, Hotel Holiday Inn "Moskovskie Vorota", Moskovsky prospekt 97A

12.02 - 13.02

RU


Предварительная программа (PDF)


 12 февраля

 

 13:00  Session #1

 13:00    International Latin - Single Dance

 14:32    Юниоры-1 St - Final

 14:45    International Latin - Multi Dance

 14:45    Arg. Tango Free Style - Single Dance

 14:45    Arg. Tango Free Style - Multi Dance

 16:17    Юниоры-2 St - First Round

 16:30    International Latin - Championship Rising Stars (age B) - 1/2

 16:40    Молодежь-1 La - First Round

 16:50    International Latin - 10 Dance Championship

 17:00    International Latin - Championship Rising Stars (age A)

 17:10    International Latin - Championship Rising Stars (age B) - Final

 17:20    Молодежь-2 La - First Round

 17:30    International Latin - Scholarship (age B) - 1/2

 17:49    End of Session

 

 19:00  Session #2

 Программа вечернего отделения будет объявлена в день конкурса

 19:00    International Latin - Scholarship (age C)

 19:00    International Latin - Scholarship (age A)

 19:00    International Latin - Scholarship (age D)

 19:00    International Latin - Scholarship (age B)

 19:00    End of Session

 

 13 февраля

 

 13:00  Session #3

 13:00    International Standard - Single Dance

 13:51    Ювеналы-1 St - Final

 14:00    International Standard - Multi Dance

 14:13    International Standard - Junior Championship

 14:22    Ювеналы-2 St - Final

 14:35    International Standard - Championship Rising Stars (age A)

 14:35    International Standard - 10 Dance Championship

 14:45    Showcase

 14:55    Ювеналы-1 La - Final

 15:05    International Standard - Championship Rising Stars (age B)

 15:15    Ювеналы-2 La - Final

 15:25    American Smooth - Single Dance

 15:25    Arg. Tango Salon - Single Dance

 16:02    Юниоры-1 La - Final

 16:15    American Smooth - Multi Dance

 16:15    Arg. Tango Salon - Multi Dance

 16:45    Юниоры-2 La - First Round

 16:55    Caribbean Mix Line Style - Single Dance

 16:55    Caribbean Mix Cuban Style - Single Dance

 17:45    International Latin - Junior Championship

 17:59    Молодежь-1 St - First Round

 18:10    Caribbean Mix Line Style - Multi Dance

 18:10    Caribbean Mix Cuban Style - Multi Dance

 18:28    Молодежь-2 St - First Round

 18:54    Caribbean Mix Free Style - Junior Championship

 19:06    Взрослые La - First Round

 19:25    End of Session

 

 19:30  Session #4

 Программа вечернего отделения будет объявлена в день конкурса

 19:30    International Standard - Scholarship (age A)

 19:30    International Standard - Scholarship (age C)

 19:30    American Smooth - Scholarship (age B)

 19:30    International Standard - Scholarship (age B)

 19:30    VIP Showcase

 19:30    End of Session



Регистрация

на конкурсы

и фестивали

25.06.2022 - 25.06.2022
16.07.2022 - 17.07.2022

Все для танцев